Haber

Başkan Chester Öğrenciler İçin Ördüğü Atkı ve Bereler

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, köy okullarında öğrenim gören öğrenciler için atkı ve bere ördü.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi 8 Mart Şehit Sevgi Yeşilyurt Hanım Köşkü’nde eğitim gören kursiyerlerle birlikte köy okullarında okuyan öğrencilere atkı ve bere ördü. Canik Belediyesi’ne bağlı Hanım Konakları’nda her yıl kış sezonu öncesi kursiyerlerin ördüğü atkı ve bereler köy okullarında çocuklara ikram ediliyor.

Canik Hanımların Yürekleri Sıcak

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda kursiyerlerin Canik Belediye Başkanlığı iş birliğiyle köy okullarındaki öğrencilere klasik tarzda atkı ve bere ördüklerine değindi. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Belediyemiz Hanım Konakları’nda okuyan kursiyerlerimiz ve ilçemizde yaşayan ablalarımız köy okullarında öğrencilerimize isteyerek atkı ve bere ördüler. Klasik olarak her yıl köy okullarındaki öğrencilerimize soğuk havalarda kullanması ve üşümemesi için Hanım Konaklarımızda atkı ve bere örmekteyiz. Örgü atkı ve berelerin ipleri hayırsever vatandaşlarımız tarafından karşılanıyor. El ele, gönül gönüle atkıları, bereleri çocuklarımıza özenle, sevgiyle hazırlıyoruz. Böylesine anlamlı ve yürekleri ısıtan bir etkinlikte görev alan tüm hanımefendilerimizi ve ablalarımızı tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Atkı ve Bereler Öğrencilere Ulaşıyor

Köy okulundaki öğrencilere kursiyerler tarafından ziyaret edilerek atkı ve bere takdim edildiğini belirten Önder İbrahim Sandıkçı, “Kursiyerlerimizle birlikte köy okullarındaki öğrencilerimizi ziyaret ederek hazırlanan atkı ve bereleri onlara veriyoruz. Bu hediyelerin çocuklarımız için ne kadar önemli olduğunu gördüğünüzde daha iyi anlıyorsunuz. Çocuklarımızın sevincini görmenin ve yüzlerindeki gülümsemeye ortak olmanın mutluluğu gerçekten tarif edilemez.”

8 Mart’ta Şehit Sevgi Yeşilyurt Hanım Köşkü’nde gerçekleşen etkinliğe Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eşi Selma Sandıkçı, usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

mentese-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu