Yaşam

Yıldızların Altında Muhteşem Final

İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen Açık Hava Yıldızlar Altında Kültür Sanat Etkinlikleri, dün akşam TSM Korosu ve Türk Sanat Müziğinin güçlü sesi Çiğdem Gürdal’ın verdiği konserle sona erdi.

İnegöl Belediyesi tarafından yaz aylarında düzenlenen Yıldızlar Altında Kültür Sanat Etkinlikleri, Cumartesi akşamı düzenlenen konserle sona erdi. Birbirinden değerli 6 programla hazırlanan kültür sanat programları, İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun muhteşem gala gecesi ile başladı. Akabinde; Programların finalinde THM yetişkin korosu ile Safa Zakir, Şükrü Turan, Tuğba Ger konserleri, çocuklar için Abdullah Beyaztaş ve Mithat kuklalarıyla sirk gösterisi ve THM Gençlik Korosu ile TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Selcan Kökçen Şahin’in konseri, Cumartesi akşamı Türk Sanat Müziği Korosu ile. Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi Çiğdem Gürdal, İnegöllülerle buluştu. Amfi tiyatroda yıldızlar altında gerçekleşen konserde, genci yaşlı her yaştan vatandaş unutulmaz bir gece yaşadı.

TSM KOROSU PERFORMANS İLE TANIŞTI

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümü Türk Sanat Müziği Korosunun sunumlarıyla başladı. Şefliğini Diler Yalaza’nın yaptığı koro, solo ve koro eserleriyle hünerlerini sergiledi. Vatandaşların da gücüyle unutulmaz bir atmosfer yaşandı. TSM Korosu seyircilerden tam not aldı.

ÇİĞDEM GÜRDAL SESİ VE YORUMLARIYLA UNUTULMAZ BİR GECE GEÇİRDİ

Konserin ikinci bölümünde ise Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi Çiğdem Gürdal sahne aldı. Kendine has yorumu ve güçlü sesiyle adeta kulakların pasını silen sanatçı seslendirdiği eserlerle izleyenleri mest etti. Konseri Belediye Başkanı Alper Taban da izledi. Konser sonunda sahneye davet edilen Önder Alper Taban kısa bir selamlama konuşması yaparak bu unutulmaz gece için hem sanatçıya hem de kendisini dinlemeye gelenlere teşekkür etti. Gecenin anısına sanatçıya hediye takdim edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-dosemealti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu