Haber

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül gündemi değerlendirdi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, taban fiyatın 3 ayda bir güncellenmesini talep ederek, “Normal ücret haline gelmesi de engellenmeli.” söz konusu.

Sarıgül, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Asgari fiyat konusunda emekçinin yanında yer aldıklarını belirten Sarıgül, alım gücü sağlayan bir oran belirlemenin değerine değindi. Sarıgül, “Asgari ücret 3 ayda bir güncellenmeli ve normal ücret haline gelmesi engellenmeli.” sözlerini kullandı.

Sendikalaşmanın değerine değinen ve sendikal hak ve özgürlüklerin genişletilmesinden yana olduklarını vurgulayan Sarıgül, sendikalaşmanın artmasıyla birlikte haksız ücret ödemelerinin de azalacağını söyledi.

6 yaşındaki kız çocuğunun istismara uğradığı haberini hatırlatan Sarıgül, “6 yaşındaki çocuğun evlenmesi tam bir beladır, alçaklıktır, ahlaksızlıktır. Türkiye Değişim Partisi olarak ülkemizi kurtarmak için mücadele edeceğiz. , çocuklarımız ve gençlerimiz bu zihniyetten.” dedi.

Son derece üzücü olan böyle bir olayda bile ortak bir tepkinin ortaya çıkmadığını ifade eden Sarıgül, “Bu ahlaksızlığın insanlıkta ve İslam’da yeri yoktur. Bu olayı dinimizle ilişkilendirmek de yanlıştır, savunmak da yanlıştır.” dini korumak adına.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu