Haber

Soruşturmada dikkat çeken detay: Aile Hekimi Dilan ve Engin Polat’la birlikte gözaltına alındı

Haklarında kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddiasıyla gözaltına alınan Dilan ve Engin Polat, geçtiğimiz saatlerde sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. Tüm hızıyla devam eden soruşturmada dikkat çeken bir detay daha ortaya çıktı.

Bir süredir kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddialarıyla gündeme gelen Dilan ve Engin Polat, 1 Kasım sabahı sabahın ilk ışıklarında düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Sorgusu dün 23.45’te sona eren Dilan ve Engin Polat’ın 6 saatten fazla ifade verdikleri ve haklarındaki tüm suçlamaları reddettikleri belirtildi.

24 şüphelinin gözaltına alındığı ilk operasyonda 18 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi. Adliyeye sevk edilenler arasında Engin Polat ve Dilan Polat tutuklandı.

Çiftle birlikte tutuklanan 10 kişi arasında Engin Polat’ın kardeşi Alper Kürşat Polat, babası Sezgin Polat, Dilan Polat’ın kardeşleri Sıla Doğu ve Can Doğu da yer alıyor.

Halk TV’nin özel haberine göre Dilan ve Engin Polat davası tüm hızıyla devam ederken soruşturmada dikkat çeken bir detay daha ortaya çıktı.

Gözaltına alınanlardan birinin Aile Hekimliği yapan Yeşim Altınkalem Dalkıran olduğu anlaşıldı.

Savcılık, Dr. Dalkıran’ı tutuklanması talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti ancak Dr. Dalkıran, adli sorgunun ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

kalecikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu